Aquest estiu tota la família vam visitar Budapest i Praga, durant una setmana, del 29 de juliol al 5 d'agost.
Tant Budapest com Praga ens va agradar molt. Vam visitar durat 3 dies Budapest i després vam anar en autobús a Praga, parant a mig matí a Bratislava, capital d'Eslovàquia, on vam fer una visita turística d'un parell d'hores i després vam parar a dinar a Breno, la segona ciutat més important de Txequià.
Per la tarda, a les 6 aproximadament vam arribar a Praga, on vam estar de dimecres a diumenge al matí.
El diumenge al migdia vam anar a l'aeroport i a les 15h30' aproximadament vam embarcar cap a Barcelona. Viatge molt interessant amb moltes coses per veure. tant Budapest com Praga són dues ciutats molt monumentals. Hi ha molts llocs per visitar o simplement per passejar pels seus carrers i grans avingudes i no parar de veure bonics edificis. Tant per Budapest com per Praga es pot navegar pel riu que els travessa.
A continuació adjunto un recull de fotografies que vam fer durant el viatge.
BubbleShare: Share photos - Thanksgivingtime!
dimecres, 31 d’octubre del 2007
Subscriure's a:
Comentaris del missatge (Atom)
Etapa pròleg: Flix - Tarragona - Sevilla
This album is powered by BubbleShare - Add to my blog
1ª Etapa. Sevilla -Castillblanco de los Arroyos. 45 km.
This album is powered by BubbleShare - Add to my blog
2ª Etapa. Castilblanco de los Arroyos - Calzadilla de los Barros. 104'78 Km.
This album is powered by BubbleShare - Add to my blog
3ª Etapa. Calzadilla de los Barros - Mérida. 109,05 Km.
This album is powered by BubbleShare - Add to my blog
4ª Etapa. Mèrida - Càceres. 97' 70 Km
This album is powered by BubbleShare - Add to my blog
5ª Etapa. Càceres - Aldeanueva del Camino. 131'870 Km.
This album is powered by BubbleShare - Add to my blog
6ª Etapa. Aldeanueva del Camino - Salamanca. 110'470 Km.
This album is powered by BubbleShare - Add to my blog
7ª Etapa. Salamanca - Montamarta. 99,350 Km.
This album is powered by BubbleShare - Add to my blog
8ª Etapa. Montamarta - Mombuey. 111,150 Km.
This album is powered by BubbleShare - Add to my blog
9ª Etapa. Mombuey - Laza. 145,560 Km.
This album is powered by BubbleShare - Add to my blog
10ª Etapa. Laza - Orense. 62,350 Km
This album is powered by BubbleShare - Add to my blog
11ª Etapa. Orense - Santiago de Compostel·la. 128 Km.
This album is powered by BubbleShare - Add to my blog
Excursió Flix - Saragossa. 160 Km en bicicleta creuant els Monegros
CAMÍ FLIX – SARAGOSSA. 160 KM APROXIMADAMENT.
Vaig sortir el divendres 14 d’abril del 2006 a les 09 hores i vaig arribar el dissabte amb el tren que sortia de Saragossa a les 16h 50’.
El primer dia vaig fer 109,370 km en 8h 1 minut i 38 segons. De Flix a Bujaraloz.
El segon dia vaig fer 91,610 km en 5 h 38’ i 16’’.
En total he fet 200,980 km en 13 h 39’ i 54’’.
Etapes:
Flix – Maials per carretera cap problema.
Maials – Montmeneu. Bé però al final no aconsegueixo arribar al cim pel camí ja que perdo la senyalització. La torno a trobar quan baixa el camí de Montmeneu.
Montmeneu – Mequinensa. Bé, trobo la senda que ens porta a Mequinensa. És una senda molt petita i estreta, s’ha de baixar de la bicicleta i s’ha de fer a peu.
Mequinensa – Candasnos. Problemes i greus, perquè no vaig trobar cap senyal. Em vaig guiar per la descripció dels fulls que vaig baixar d’internet dels Amics del Camí de Sant Jaume. Vaig estar a punt de girar i de tronar cap a casa, però em vaig anar animant i vaig continuar però amb molta por de perdre’m.
Candasnos – Peñalba. A partir de Candasnos trobo les fletxes grogues del camí de Sant Jaume que ve de Montserrat.
A Candasnos trobo dos nois de Blanes que fan el camí de Sant Jaume, a partir d’aleshores anem junts. Tot i cansat decidim continuar fina a Bujaraloz. El trajecte Candasnos – Peñalba no hi ha cap problema. Anem seguint les fletxes.
Peñalba – Bujaraloz. Cap problema, però estic força cansat. De desert res el paisatge és molt verd.
Descansem a Bujaraloz en un hostal que està força bé. Sopem en un restaurant on hi ha bufet lliure.
SEGON DIA.
Bujaraloz – Hostal el Ciervo. Bé, però durant la nit ha plogut i els camins estan molt enfangats. No es pot circular amb la bicicleta, hem de fer un bon tros per carretera.
Bujaraloz- Pina de Ebro. Paisatge molt bonic i verd. Pràcticament tot és cereal. Ens trobem per primer cop amb l’Ebre.
Pina de Ebro – Fuentes de Ebro. Bé, tot va bé.
Fuentes de Ebro – Burgo de Ebro. Els meus companys es queden a dinar a Burgo de Ebro, jo continuo fins a Saragossa. Abans d’arribar a Saragossa menjo un entrepà i postres.
Burgo de Ebro – Saragossa. Arribo davant de la Basílica del Pilar i em faig la típica foto. A les 5 menys 10 minuts surt el tren cap a Flix. Agafo el tren just. Vaig molt de pressa amb bicicleta per dins Saragossa per poder agafar el tren. A les 19 hores i 10m minuts arribo a Flix. L’horari dels trens és 12’20, 16’50, 20’28.
Viatge molt interessant i de molta aventura, sobretot el tram de Mequinensa a Candasnos.
Cap comentari:
Publica un comentari a l'entrada